انواع جمع سپاری ، مزیت ها و معایب ( قسمت اول )

229
0
اشتراک گذاری :
joel-cere-what-is-roi-on-crowdsourcing-cswglobal2014-2-638

جمع سپاری پروسه انجام کاری و یا پروسه تامین مخارج و سرمایه گذاری است که معمولا به صورت آنلاین و توسط جمعی از مردم به انجام میرسد.

برای بررسی و کیفیت حاصله از  جمع سپاری می توان گفت که جمع سپاری از این قانون تبعیت می کند که چند تا فکر بهتر ازیک  فکر عمل می کند. با جمع آوری آرا و ایده ها و توانایی ها ی جمعی از مردم ، کیفیت محتوا و تولید ایده ها به حد عالی و برتری خواهد رسید.

انوع مختلف جمع سپاری

۱-جمع سپاری یک طراحی

اگر به دنبال طراحی یک لوگو هستید می توانید به جمعی از طراحان آنچه را که مدنظر دارید و همچنین مبلغ پرداختی به آنهاو زمان در نظر گرفته شده تان را عنوان کنید. در این صورت تمام طراحانی که تمایل داشته باشند می توانند طرحی را مخصوص شما به وجود آورند. شما تعداد ۲۰ تا ۳۰۰ طراحی لوگوی متفاوت را دریافت خواهید کرد و از میان آنها هرکدام را که بیشتر دوست داشته باشید می توانید انتخاب کنید. با انجام طراحی به شیوه ی جمع سپاری برخلاف فریلنس هزینه ها کاهش یافته و کیفیت افزایش می یابد.

علاوه بر این از جمع سپاری می توانید برای طراحی مد و تبلیغات و ویدیو و همچنین طراحی محصولات نیز استفاده کنید. هر آنچه که نیاز به طراحی داشته باشد را می توان از طریق جمع سپاری انجام داد.

۲-تامین مخارج و سرمایه گذاری از طریق جمع سپاری

این امر بدین معناست که جمعی از مردم بخواهند تا برروی پروژه تان سرمایه گذاری کنند و مخارجش را تامین کنند. برای این منظور پلتفورمی را در خصوص جمع سپاری  برای تامین مخارجتان پیدا کنید و میزان پول و زمان مدنظرتان را معین کرده و همچنین مشخص کنید که چه منفعتی را برای اهداکنندگان درنظر گرفته اید. شما حتما باید ۱۰۰درصد مبلغ مورد هدفتان را تا قبل از اتمام زمان تعیین شده تان به دست آورید، در غیر اینصورت تمامی مبالغ اهدایی اهداکنندگان برگشت داده میشود.

از امکان تامین مخارج از طریق جمع سپاری معمولا هنرمندان و سازمان های خیریه و کسانی که میخواهند به تازگی پروژه ای را شروع کنند استفاده می شود.

۳-مینی کارها

خرد کردن کارها شامل شکستن کار و تقسیم آن به وظایف کوچک و فرستادن آنها به جمعی از مردم برای انجام می باشد. مثلا اگر ۱۰۰ تا عکس برروی وبسایتتان دارید که باید عنوان گذاری شوند. می توانید از ۱۰۰۰نفر بخواهید که هر کدام برای یک عکس عنوانی را انتخاب کرده و بگذارند. کارها را خرد کرده و تصمیم بگیرید که برای هر وظیفه ای که به درستی انجام شود دستمزدی را پرداخت خواهید کرد. با خرد کردن کارها شما می توانید حتی در عرض چند دقیقه، نتایج مورد انتظارتان را ببینید.

خرد کردن کارها می تواند شامل کارهایی از قبیل اسکن کردن، بررسی عکس ها ، غلط گیری ، اصلاح پایگاههای داده ای و همچنین نوشتن متن فایل های صوتی باشد.به این ترتیب کارها سریعتر، ارزانتر  و معمولا با کمترین درصد خطا صورت میگیرند.

 

به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید

پاسخ دهید

عبارت امنیتی *