بازاریابی آنلاین در شبکه های اجتماعی

221
0
اشتراک گذاری :
social-marketing

این روزها مشتریان به طور چشمگیری رفتارهایشان را هم­راستا با تکنولوژی و محیط اقتصادی دنیا تغییر می دهند . آن ها حجم زیادی از اطلاعات را به دست می آورند ، از محصولات با خبر،با آن ها آشنا و اعتمادشان را نسبت به تبلیغات از دست می­دهند. محصولات و خدمات سفارشی را ترجیح می دهند و کانال های خرید خود را تغییر می دهند. بنابراین کسب و کارها برای بقای خود مجبور به اصلاح یا حتی تغییر استراتژی های تبلیغاتی خود برای از عهده بر آمدن تغییرات،حقایق و رفتارهای مشتریان خود می باشند و اهمیت بازاریابی آنلاین در شبکه های اجتماعی هرچه بیشتر احساس میشود .

از مزایای بازاریابی آنلاین در شبکه های اجتماعی این است که تقریبا می توان همه اقشار جامعه را در این شبکه ها پیدا کرد . محبوبیت شما در این شبکه ها بر رنکینگ وب سایت شما در موتورهای جستجو تاثیر میگذارد . پارامترهای امتیازدهی گوگل به صفحات وب جهت رتبه بندی بیش از ۲۰۰ مورد است . یکی از این پارامترها که تاثیری غیرمستقیم در افزایش رنکینگ وب سایت ها دارد فعالیت در شبکه های اجتماعی و ایجاد ترافیک هدفمند از این شبکه ها به سمت وب سایت است . با انتشار لینک های مطالب و محتوای خود در این شبکه ها و جذب بازدیدکننده ، به صورت غیرمستقیم بر روی افزایش رتبه بندی وب سایتتان در گوگل تاثیر خوبی دارد .

در بازاریابی آنلاین در شبکه های اجتماعی  این نکته که  می توانید به پرسشهای کاربران پاسخ دهید و با آنها ارتباط نزدیک برقرار کنید می تواند بسیار با ارزش باشد . شرکت‌ها می توانند  از شبکه های اجتماعی به عنوان ابزاری قدرتمند برای برقراری ارتباط با مخاطبانشون استفاده کنند و این امر منجر به وفادارسازی مشتریان خواهد شد.

شما با انتشار یک تصویر، ویدیو یا مطلب جذاب می توانید هزاران هوادار برای خود دست و پا کنید، فعالیت در این شبکه ها باعث می شود افراد زیادی لینک محصولات شما را در پروفایل خود ببینند و از آنجا که  یکی از مهمترین اهداف شرکت ها برای برندسازی دیده شدن است به این ترتیب هزاران کاربر شبکه های اجتماعی با برند شما آشنا شده اند .

یکی دیگر از مزایای استفاده از شبکه های اجتماعی برای کسب و کارها کاهش هزینه های بازاریابی است . در شبکه های اجتماعی از بودجه های سنگین و سرسام آور تبلیغاتی و برندینگ از طریق رسانه های جمعی و چاپی خبری نیست .

شبکه های اجتماعی به کسب و کارها این فرصت را می‌دهند تا در مورد مخاطبانشان به اطلاعات ارزشمندی برسند. اطلاعاتی مثل به چه چیزی علاقمند هستند و چگونه رفتار می‌کنند و … . این نکته بسیار مهمی هست که خیلی از کسب و کارها حتی آنهایی که حضوری فعال در شبکه های اجتماعی دارند از آن استفاده مناسبی نمی کنند.

به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید

پاسخ دهید

عبارت امنیتی *