برند شخصی دیجیتال خود را داشته باشید

217
0
اشتراک گذاری :
Personal-Branding-logo

اعتبار و آوازه شخصی ( برند شخصی ) شما چیست ؟

آیا تا کنون به این مساله فکر کرده اید که شما با کارها و اعمالتان چه چیزی را به مردم می گویید ؟ حتی برای یک دقیقه هم شده به آن فکر کنید. آیا می دانید که هرکس برند شخصی خویش را دارد که هرروز آن را به نمایش می گذارد؟ برند شخصی دیجیتال شما، مجموعه ای از تمامی تعاملات آنلاین تان است . که این موضوع می تواند شامل موارد زیر باشد :

– وبسایت و حساب های شبکه های اجتماعی شما

– حساب های شبکه های اجتماعی کسانی که نام شما را در پستی برده و از شما یاد می کنند

– نشریه های آنلاین از قبیل خبرها و یا سایتها و بلاگ های تخصصی که در آنها به شما اشاره  شده است و یا کار شما را در قالب پیوند و یا پست مهمان ارایه کرده اند.

– سازمان ها یا ارگان های وابسته ای که دارای فهرست های عضویتی بر پایه وب هستند .

در دنیای حرفه ای ، ایجاد یک برند شخصی مثبت به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید زمینه ای مناسب برای کار خود ایجاد کرده و پیشرفت کنید و حتی به مشتریان بالقوه و بالفعل  خویش اعتباری مناسب را نشان داده تا آن ها بتوانند به شما اعتماد کنند. در حالتی مشابه، برند شخصی که کمتر مقبول باشد می تواند صلاحیت شما را به عنوان یکی از کاندیداهای موجود در کارتان زیر سوال برده و حتی منجر به خاتمه دادن و فسخ شدن کارهایی که در حال حاضر مشغول انجامشان هستید، شده و شرکت شما را از لیست شرکت های ارائه دهنده خدمات یا محصولات  حذف کند.

همواره در مورد برند آنلاین خود کنجکاو بوده و درباره اش پرس و جو کنید. به طور مثال اسم خود و یا شرکتتان را در گوگل جستجو کنید. آیا از این جست و جو نتایجی که انتظار داشتید به دست می آوردید ؟

مدیریت برند شخصی

دیگر وقت آن فرا رسیده که برند شخصی تان را داشته باشید . برایتان توضیح خواهم داد که چگونه می توانید شروع کنید :

به پروفایل شبکه اجتماعی تان رسیدگی کنید . بررسی کنید که چه چیزهایی در این پروفایل ها نیاز به اصلاح و یا خانه تکانی دارند و چه چیزهایی باید در سر جای خود نگه داشته و به هم مربوط شوند. از جمله این موارد که باید در این بررسی ها به آن توجه کنید عبارتند از : به روز رسانی عکس ، بررسی صحت و درستی شغل و عنوان حال حاضرتان، تکمیل پروفایلتان ( به منظور سهولت استفاده کاربران ) بررسی اطلاعات تماس فعلی تان و همچنین چک کردن اینکه آیا تمامی لینک ها به درستی کار میکنند ؟

ارتباط صحیح داشته باشید .آخرین باری که با افراد حاضر در گروه و اجتماعتان ارباط داشتید چه زمانی بود ؟آیا اصلا گروه و یا اجتماعی دارید ؟

پس از آنکه در واقعه ای حرفه ای حضور یافتید، زمانی را برای دنبال کردن و ارتباط یافتن با تمامی افرادی که در آنجا ملاقات کرده اید اختصاص دهید. و تلاش کنید که با آنها در ارتباط باشید .

چیزهایی را اریه دهید که ارزشمند باشند ، اثبات کنید که می تواین برای گروه و اجتماعتان مثمر ثمر بوده و با آنها به گونه ای معنادار ارتباط یابید. در این مورد یک قانون ساده و در عین حال بسیار کاربردی وجود دارد : سعی کنید اطلاعاتی را ارایه دهید که در بهبود زندگی افراد در گروهتان نقش داشته باشد و زندگی آنها را بهتر کند .

به نظرات پاسخ دهید.برای پاسخگویی به نظرات و یا پیغامهای ارایه شده  مردم زمانی را اختصاص دهید. در غیر اینصورت عدم پاسخگویی شما نشانه اهمیت ندادن شماست که می تواند به شدت به برند شخصی شما لطمه وارد کند. همچنین در نظر گرفتن سیستمی برای پاسخگویی به اظهارنظرات و بازخوردهای منفی نیز بسیار اهمیت است زیرا هیچ کس بی عیب و بدون نقص نیست و ممکن است انتقادهایی صورت گیرد . نحوه پاسخگویی به این بازخوردها و رسیدگی شما، فرصتی بسیار مناسب برای نشان دادن تصویری مثبت از برند شخصی شما را فراهم میکند.

 

به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید

پاسخ دهید

عبارت امنیتی *