دیجیتال مارکتینگ در ایران

245
0
اشتراک گذاری :
06 (2)

میتوان گفت که دیجیتال مارکتینگ در ایران از جمله تخصص های نوپا و تازه شکل گرفته است که مردم از چگونگی آن و اقدامات و دستاورد هایش اطلاع چندانی ندارند و در بهترین حالت آن را به فروش اینترنتی، فروشگاه اینترنتی یا شبکه های اجتماعی تعبیر میکنند. این عدم آشنایی با دیجیتال مارکتینگ در ایران تنها منحصر به افراد نیست بلکه شرکتها نیز آنرا به گونه ای نادرست تعبیر کرده و یا محدود به وب سایت شرکت میدانند. با همه این تفاسیر دیجیتال مارکتینگ در ایران به شدت در حال رشد میباشد، زیرا میلیونها کاربر در ایران به اینترنت دسترسی داشته و سالانه هزاران وبسایت ساخته میشود که این نشاندهنده سرمایه گذاری های کلانی است که در خصوص دیجیتال مارکتینگ در ایران انجام میگیرد.

ایمیل، پیامک، موبایل، شبکه‏ های اجتماعی، ویدیو، موتورهای جستجو، تبلیغات دیجیتالی و …از جمله ابزارهای در دسترس شرکت ها وکسب و کارها برای انجام دیجیتال مارکتینگ و برندینگ است که بایستی از میان آنها کانال های ارتباطی مناسب را انتخاب کنند.

همواره مدیران شرکت های ایرانی باید بدانند که برندینگ و دیجیتال مارکتینگ در ایران یکی از موارد لازم برای پیشرفت کارشان است، که البته باید توجه داشت که بدون دانش تخصصی، برنامه ریزی و خلاقیت فردی انجام صحیح آن امکانپذیر نخواهد بود.

شاید یادآوری این نکته که بیش ازنیمی از ایرانیان یک ساعت از وقت روزانه خود را در شبکه های اجتماعی و اینترنت میگذرانند، و بزرگترین جامعه آنلاین در خاورمیانه را تشکیل میدهند، برای نشان دادن اهمیت روز افزون دیجیتال مارکتینگ در ایران و قدم گذاشتن به این راه جهانی مفید باشد. در تحقیقی که اخیرا انجام شده پیش بینی میشود که تا سال ۲۰۱۹، هزینه های بازاریابی در کانال های دیجیتال به طور محسوسی از کانال های غیر دیجیتالی پیشی بگیرد.

دیجیتال مارکتینگ دارای مزایای بسیار زیادی است که باعث اهمیت بسیار و پیشرفت جهانی این حوزه شده است. این مزایا عبارتند از: هزینه پایین تبلیغات، نرخ تبدیل بالای مشتری، سهولت در اجرا و اندازه گیری پیشرفت، بهینه کردن عملکرد با توجه به دستاوردها و ایجاد محتوایی که مرتبط با کسب و کار است و میتواند به صورت چشمگیری مخاطبان را درگیر کند.

منبع : iranmrk.com

به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید

پاسخ دهید

عبارت امنیتی *