شروط موفقیت در کار و تجارت

201
0
اشتراک گذاری :
موفقیت-در-کسب-و-کار

تجارت و ثروت ، دو عاملی هستند که یکی خط حمایت پیشرفت اقتصادی و تغییرات بنیادین را فراهم می سازد و دیگری راهگشا و مکمل توسعه است . برای موفقیت ، باید تولید کننده و خلاق باشیم . اغلب افراد در ابتدا سرمایه‌ای را برای راه اندازی کسب و کار فراهم کرده و بدون آگاهی از قوانین تجارت و استفاده از تجربیات لازم فعالیتشان را آغاز می کنند ، پس از مدتی جریان بازار پیش بینی های آنان را بهم می ریزد و ورشکست می شوند . پس صرفا وجود سرمایه کافی نیست ، بلکه مهارت ، تجربه و دانش تجارت و مدیریت سرمایه در اینکار حرف اول را می زند .

برای موفقیت در کار باید آرام آرام اما مداوم و پیوسته حرکت کنید، در جاده و مسیر ترقی ماندن ، بهتر از کنار جاده ماندن و عقب نشینی کردن است . پس در هرکجای این مسیر موفقیت که هستید به راهتان ادامه دهید و با دیدی روشن و چشم اندازی واقع بینانه،آینده رابسازید. مهمترین عامل اعتماد به نفس است ، به خودتان و تواناییهایتان اعتماد کنیدوازسدمشکلات بگذرید.

برای موفقیت در کار به محدودیت ها توجه نکنید ، فراتر از زمان باشید ، بی شک مدیرت زمان نقش و جایگاه ارزنده ای دارد . از تجربه های دیگران استفاده کنید ، شما مجبورید مشاغل مختلف را امتحان کنید ، با افراد و برخودهای متفاوت آشنا شوید ، مهارتها و تجربه ها رابیاموزیدتا بتوانید خودتان یک تاجر موفق شوید.

تجارت چند نکته و اصول کلی دارد که همه تاجران موفق تا به حال رعایت کرده اند. مهم نیست که چه می فروشید و تجارتتان درچه مورد است، اگر این اصول را رعایت کنید حتما موفق خواهید شد :

اولا باید با خودتان صادق باشید. مهم نیست که دیگران چقدر پول درمی آورند، اگر از کارتان لذت نبرید هیچوقت از کارتان احساس غرور نخواهید کرد پس این کار را رها کنید. اگر کاری را دنبال کنید که علاقه ای یا اعتقادی به آن نداشته باشید، بااینکه ممکن است به یک موفقیت موقتی برسید اما مطمئن باشید که دیر یا زود شما را کله پا می کند.

دوما شما باید یک نیاز پیدا کنید تا برآورده اش نمایید. شاید میلیون ها بار این را شنیده باشید اما هنوز هم این قانون عمل می کند. دلیل: نیازی نیست که زمان و پول زیادی را برای متقاعد کردن مشتریان صرف کنید چون آنها به چیزی که شما عرضه می کنید نیاز دارند. قطعا بهتر است محصولات یا خدماتی را انتخاب کنید که بتوانید آنرا خیلی بیشتر از آنچه برای خودتان هزینه دارد بفروشید. اگر تفاوت بین هزینه ای که برای خودتان درمی آید و قیمت فروش کم باشد، برای پیشرفت کار به مشکل می خورید. همیشه برآوردهای واقع بینانه از هزینه ها داشته باشید.

در هر شرایطی با مشتریان خود صادق باشید. قول چیزی که نمی توانید عرضه کنید را ندهید. درمورد فواید و مزایای چیزی که می فروشید اغراق نکنید یا دروغ نگویید و همیشه محصول یا خدماتی با کیفیت عرضه کنید.

شما نباید از اهمیت بازاریابی و طریقه موثر انجام کار غافل شوید. برای پیدا کردن مشتری باید برای محصول یا خدماتتان بازاریابی کنید آنهم به طور موثر و مداوم. متفاوت باشید سعی کنید برند شما حداقل با ٣ ویژگی متمایز باشد.

کارفرمایان نباید ارزش و اهمیت کارمندان را نادیده بگیرند ،. قطعاً جایگاه کارمندان برای مدیران و احیای کسب و کار فوق‌العاده ارزشمند است. هرگونه اختلال در روند این ارتباط می‌تواند بر محیط کار و نحوه چرخه عرضه و فروش آسیب برساند. با فروشنده ها، تولیدکننده ها و کارمندانتان بااحترام برخورد کنید و به آنها نشان دهید که قدردان آنها هستید. آنها بخش مهمی از تیم شما و موفقیتتان هستند.
مشورت و مشارکت در تعاملات اجتماعی بسیار موثر است ، پیش از اتخاذ تصمیم‌های سرنوشت ساز، حتما با مشاوران مشورت کنید و ابعاد مختلف کسب‌و کارتان را بسنجید. شرکت در همایش‌ها و جلسه‌های کارشناسی دیدگاه‌تان را نسبت به مسائل کاری تغییر خواهد داد.
به خودتان یادآوری کنید که یک تنهاترین عدد در بیزنس است. یک محصول، یک خدمت، یک مشتری، و تمام ثبت های شما فقط در یک کامپیوتر، این دستورالعمل شکست شما خواهد بود.

برای موفقیت در کار یک کلید طلایی در دستان شماست و آن هم اینترنت است . اینترنت را هرگزفراموش نکنید. مهم نیست که زمینه فعالیت شما چه باشد، همیشه این احتمال وجود دارد که مشتریان شما برای خرید به اینترنت هم سری بزنند. اگر نتوانند شما را در سایت های خرید و فروش موجود در اینترنت پیدا کنند، مطمئن باشید که از یکی از رقیبانتان خرید خواهند کرد. به شبکه های اجتماعی وارد شوید و با داشتن صفحه های مخصوص به خود طرفداران و مشتریان بسیاری را جذب کنید.

همواره مشتری محور باشید مدیران بزرگ و کارآفرینان درجه یک هموراه توصیه به احترام و ارائه خدمات به مشتری را دارند و معتقدند رقیبان به گرد پای کسب و کارهایی نمی رسند که به مشتری و خدمات به او، بیش از هر چیزی دیگری فکر کنند و اهمیت دهندولی برای این کار روی قیمت مانور ندهید در ابتدای امر این عمل، کاری هوشمندانه و حتی منطقی به شمار می آید، باعث جلب مشتری و بالا رفتن فروش می شود، اما در دراز مدت تنها نتیجه این کار این است که شما باید با گرفتن هر سفارش جدید پولی از جیب خودتان هم بپردازید. پس قیمت ها را بی جهت نشکنید و به همان قیمت های متعادل بازار راضی باشید. پاسخگویی آنلاین یکی از راههای مشتری مداری است مراجعه هر مشتری و یا بازدیدکننده‌ای به مغازه شما می‌تواند باعث شود که شما پاسخ‌هایی را به آنها بدهید بنابراین پاسخ مثبت به مشتری‌ها می‌تواند نشان‌دهنده توجه شما به مشتری‌ها باشد و پاسخ منفی نشان خواهد داد که شما تحمل انتقاد مشتری‌ها را ندارید بنابراین فرصت پاسخ دادن به مشتری‌‌ها را به منظور فروش بهتر از دست ندهید. طوری پاسخ دهید که شرکت شما را ارزشمند نشان دهد و این بهترین راه بازاریابی است.

تجارتتان را جهانی کنید ، امروز عصر ارتباطات است که حرف اول را می زند و دنیای تجارت نیز از این قاعده مستثنی نخواهد ماند. پیش از اینکه تجارت خود را جهانی کنید و وارد دنیای صادرات شوید ، حتما با افراد با تجربه مشورت کنید و از راهنماییهای آنان استفاده کنید . همیشه از یک اصل و قاعده پیروی نکنید . این حرفه رموز خاص خود را دارد . دیگر مشتریان شما افراد عادی شهرتان نیستند ، بلکه مشتریانی بین المللی و حرفه ای هستند . پس سعی کنید آداب و رسوم تجارت با آنان را نیز بیاموزید .

محصولاتتان را گسترش دهید ! بگذارید واضح تر عنوان کنم ، شعبه دوم شرکت خود را افتتاح کنید . از تکنیک های پیشرفته ارتباطی مانند ایمیل و اینترنت استفاده کنید . منظورم این نیست که تمام روز پشت میز کامپیوتر بنشینید و از طریق دنیای مجازی تجارت کنید ، بلکه دانستن علوم مختلف، تجارت شما را آسانتر خواهد کرد .از طرفی دیگر لازم نیست برای دید و بازدید مسافتی طولانی را سفر کنید ، می توانید با یک ایمیل اینکار را انجام دهید و تنها برای عقد قرارداد به آن کشور سفر کنید . با اینکار مشتریان همیشه در دسترس شما خواهند بود .

و در نهایت هرگاه مشکلی در کار پیش آمد خونسردی خود را حفظ کنید و با آرامش کامل بدنبال بهترین راه حل باشید .

موفقیت در کار

 

به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید

پاسخ دهید

عبارت امنیتی *