نمونه هایی از سایت های جمع سپاری موفق جهان

اشتراک گذاری :
سایت های جمع سپاری

سایت های جمع سپاری از فرزندان پرقدرت عرصه فناوری اطلاعات هستند که مانند بولدوزر دنیا را صاف میکنند. تعریف جمع سپاری را می توان اینگونه ارایه کرد:

اعلام یک فراخوان عمومی برای انجام فعالیتی از طریق رسانه های عمومی ( معمولا اینترنت ) برای جمعیتی گسترده و نا معین .

در ادامه نمونه هایی موفق از سایت های جمع سپاری، در نقاط مختلف جهان را معرفی می کنیم.

 

wikipedia.org

یکی از قدیمی ترین و معروف ترین سایت های جمع سپاری ویکی پدیا است که حتما به آن برخورد کرده اید و شاید بارها از آن بهره برده باشید. ویکی‌پدیا  یک دانشنامه  اینترنتی چند زبانه با محتویات آزاد می باشد که با کمک افراد داوطلب نوشته می‌شود و هر شخصی که به اینترنت دسترسی داشته باشد می‌تواند مطالب آن را ویرایش کند. ویکی‌پدیا لغتی ترکیبی است که از ویکی (wiki وب‌گاه مشارکتی) و انسیکلوپدیا (Encyclopedia دانشنامه یا دائرهالمعارف) گرفته شده است. هدف ویکی‌پدیا انتشار جهانی یک دانشنامه  آزاد به تمامی زبان‌های زنده دنیاست.

ویکی پدیا از سال ۲۰۰۷ تا اکنون جزو ۱۰ رنک برتر در وب سایت های دنیاست. بیشترین بازدید ویکی پدیا به زبان انگلیسی و از ایالات متحد امریکاست.

اطلاعات رنکینگ ویکی پدیا را از لینک زیر می توانید مشاهده کنید.

http://www.alexa.com/siteinfo/wikipedia.org

 

istockphoto.com

یکی دیگر از ‫ﻧﻤﻮﻧﻪ ﻫﺎی ﻣﻮﻓﻖ سایت های ﺟﻤﻊ ﺳﭙﺎری ‫‪  ‫آی اﺳﺘﺎک ﻓﻮﺗﻮ می باشد. آی اﺳﺘﺎک ﻓﻮﺗﻮ ‫ﺷﺒﮑﻪ ﻓﺮوش ﻋﮑﺲ، اﻧﯿﻤﯿﺸﻦ و وﯾﺪﺋﻮ ﮐﻠﯿﭗ ﺑﺪون ﺣﻖ ‫ﻣﺎﻟﮑﯿﺖ می باشد.  Getty Images  شرکت مادر آی اﺳﺘﺎک می باشد. Getty Images در زمینه رسانه ای فعالیت میکند (Media company). ماهانه نزدیک به نیم میلیون عکس و کلیپ به آی استاک فوتو افزوده می شود.

بیشترین بازدید ‫‪ ‫آی اﺳﺘﺎک ﻓﻮﺗﻮ از ایالات متحد امریکا و چین است.

اطلاعات رنکینگ ‫آی اﺳﺘﺎک ﻓﻮﺗﻮ را از لینک زیر می توانید مشاهده کنید.

http://www.alexa.com/siteinfo/istockphoto.com

 

upwork.com

آپ ورک از ترکیب دو سیستم جمع سپاری Elance-oDesk ایجاد شده است. با آپ ورک دیگر نگران ترجمه های خود نباشید و آسوده به کار اصلی خود برسید. آپ ورک را می توان با بیش از دوازده میلیون مترجم فعال، یکی از بزرگترین سایت های جمع سپاری در زمینه ترجمه دانست، هر چند ترجمه پر رنگ ترین کار آپ ورک است اما در زمینه های دیگر نیز فعال است. رنک جهانی ۴۰۷ ( در لحظه نگارش مطلب ) برای آپ ورک قابل توجه است.

بیشترین بازدید آپ ورک از هندوستان و ایالات متحد امریکاست.

اطلاعات رنکینگ ‫آی ورک  را از لینک زیر می توانید مشاهده کنید.

http://www.alexa.com/siteinfo/upwork.com

 

kickstarter.com

کیک استارتر یکی از معروفترین و محبوبترین سایت های جمع سپاری برای پیدا کردن بودجه جهت اجرای پروژه های خلاقانه برای ایجاد زندگی بهتر است. کیک استارتر از آپریل سال ۲۰۰۹ به عنوان یک شرکت عام المنفعه امریکایی شروع به کار کرده است.  کیک استاتر توانسته است ۲ میلیارد دلار سرمایه در راستای اجرای  ۲۵۷۰۰۰ ایده خلاقانه جذب کند و در کارنامه خود ثبت کند.

بیشترین بازدید کیک استارتر از ایالات متحد امریکا و انگلستان می باشد.

اطلاعات رنکینگ ‫ کیک استارتر را از لینک زیر می توانید مشاهده کنید.

http://www.alexa.com/siteinfo/kickstarter.com

 

freelancer.com

فری لنسر یکی دیگر از سایت های جمع سپاری موفق است که از سال ۲۰۰۹ در سیدنی استرالیا کار خودش را آغاز کرد.

هفت سال از تاسیس فری لنسر گذشته است و این سایت تا کنون در پروژه های نرم افزاری، IT  ، طراحی، رسانه، معماری و محتوا نسبت به سایر زمینه ها فعال تر بوده است.  با بیش از ۲۰ میلیون کاربر در  ۲۴۷ کشورتوانسته رزومه خوبی از خود به نمایش بگذارد. این شرکت دارای دفاتری در مانیل، ونکوور، بوینس آیرس، لندن و جاکارتا نیز می باشد.

بیشترین بازدید فری لنسر از هندوستان ، ایالات متحد امریکا ، پاکستان و چین می باشد.

اطلاعات رنکینگ ‫ فری لنسر  را از لینک زیر می توانید مشاهده کنید.

http://www.alexa.com/siteinfo/freelancer.com

 

 

به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید

پاسخ دهید

عبارت امنیتی *